Dukuria e shitblerjes së votës duket se po merr përmasa të mëdha dhe po e dëmton imazhin e mirë të zgjedhjeve të 6 tetorit në Repbulikën e Kosovës.

Një lexues nga komuna e Istogut i ka dërguar redaksisë fotografi të komunikimit ne rrejtin social Facebook ku shihet biseda mes shitësit të votës dhe blerësit, përkatësisht aktivistit partiak që ka marrë për obligim nga partia të bëjë tregti me votat e zgjedhjeve nacionale.

Nga komunikimi përmes rrejtit social del se aktiviste të AAK-së janë vënë në aksion të kontrabanditmit të votave për zgjedhjet nacionale të 6 Tetorit që sot po mbahen në Kosovë.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!