Ka përfunduar takimi mes Kurtit me Vuçiqit në Bruksel.

Bëhet e ditur se nuk është arritur ndonjë marrëveshje konkrete mes Kosovës dhe Serbisë.

Takimi zgjati po thuajse dy orë, por pa rezultate.

Ju pëlqen!

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, në Twitter, kishte pritur që takimi në fjalë të ketë konstruktivitet.

Ndërsa Vuçiq tha para mediave se ka qenë takim i vështirë. Sipas tij, kryeminsitri Kurti nuk ishte i gatshëm ta pranojë Asociacionin.

“Një takim i vështirë. Ashtu si është pritur. Kurti ka refuzuar Asociacionin.

“Besoj se do të kemi shumë takime në periudhën e arshshme”, tha ai.”, tha ai.

Ndërkaq, është paralajmëruar se do të ketë takime të tjera me 18 mars.

“Besoj se do të kemi shumë takime në periudhën e arshshme”, tha Vuçiq.

Lexo po ashtu:  Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK-në: Ky është fillimi i qeverisjes
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!