Dashi: duhet të jenë krenar se secilën punë që nisin e përfundojnë. Personat e lindur në shenjë dashit nuk mund t’i ndalë asgjë. Demi: duhet të jenë krenarë për aftësitë e tyre për të qenë jashtëzakonisht të besueshëm. Personat më shenjën e demit, konsiderohen si njerëz më të qëndrueshëm dhe më të besueshëm. Binjakët: duhet ët jenë krenar për aftësinë e tyre për të angazhuar të tjerët në bisedë. Nga të gjitha shenjat, ata që i përkasin shenjës së binjakëve, janë më llafazanë.

Gaforrja: duhet të jenë krenar për aftësinë e tyre që krijojnë ndjenjë të dashurisë kudo. Ata njihen si qenie emocionale, por janë edhe shuam të dashur dhe duhet të jenë krenarë për sjelljen e tyre. Luani: duhet të jenë krenarë për aftësinë e tyre që shkëlqejnë kudo që ndodhen. Sharmi i personave që i përkasin kësaj shenje, i bën ata që të shëndrrisin në çdo ambient. Virgjëresha: duhet të jenë krenarë për aftësinë dhe forcën që kanë për të bërë mirë. Virgjëreshat duhet të jen krenare për aftësinë për të bërë ndryshime pozitive në botë. Peshorja: duhet të jenë krenarë që ja dalin të zbukurojnë jetën e të tjerëve. Nëse një peshore ndjehet mirë pranë jush, atëherë jini të sigurt se jeni shumë tërheqës e sharmantë.

Lexo po ashtu:  Chelsea pas Oblak, slloveni kushton 120 milionë euro

Akrepi: duhet të jenë krenarë se shohin motivet e vërteta të njerëzve. Një akrep nuk mund ta mashtroni, sepse kanë një instinkt të zhvilluar për të dalluar të vërtetën dhe mashtrimet. Shigjetari: duhet të jenë krenarë për frymën e tyre kureshtare dhe etjen e tyre për njohje. Personat që i përkasin kësaj shenje, vazhdimisht kërkojnë të zgjerojnë horizontin. Bricjapi: duhet të jenë krenarë për aftësinë e tyre për të marrë atë që duan dhe kur e duan. Personat e kësaj shenje kanë guxim të ndjekin ëndrrat e tyre dhe ja dalin t’i arrijnë ato. Ujori: duhet të jenë krenarë për diçka të çuditshme, por shpesh jashtëzakonisht të shkëlqyer dhe idetë gjeniale. Ata shpesh kanë ide të çmendura, por që shpesh tingëllojnë gjeniale. Peshqit: duhet të jenë krenarë për lidhjen e fortë që kanë me botën shpirtërore. Ata duhet ët jenë krenarë për intuitën shpirtërore.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!