Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Albin Kurti.

Berisha në RTV Dukagjini ka thënë se Kurti mashtrimin mund ta ndajë në shtatë pika, apo 100 pika, por sipas tij “mashtrimi, mbetet mashtrim”.

“Edhe tradhtinë mund ta ndanë, por kur bashkohet ajo mbetet përsëri tradhti”.

Ju pëlqen!

Deputeti opozitar thotë se nëse klasa politike në Kosovë do të kishte unitet, taksa 100% do të mjaftonte për të na njohur Serbia.

Berisha thotë zoti Kurti I ka thyer të gjitha parimet e veta duke filluar nga kravata, flamuri, himni e gjëra tjera.

“Ai ka lënë aktivistët e vet jashtë e ka mbushur qeverinë me ‘Haki abaza’. Ai në fillim ka thënë që taksa ka qenë në rregull e tash thotë nuk është. Ka thënë nuk bëj me LDK-në e tash bëri koalicion. Është parë figura e tij, por tash është në atë pjesën ku po kalon në tradhti”.

Deputeti i AAK-së thotë se nuk do të ketë reciprocitet me Serbinë, por sipas tij kjo po bëhet vetëm për t’iu hedhur “hi syve” qytetarëve.

Lexo po ashtu:  Deklarata e 9 majit e vitit 1950 hapi i parë drejt krijimit të Bashkimit Evropian. Cila ditë do të jetë e shënuar si dita e bashkimit të kombit shqiptar?

Ai thotë se edhe Haradinaj ka pasur presion të madh për taksën, por ka rezistuar deri në rrëzimin e tij.

Berisha thotë se Albin Kurti është një idhnak i madh që bën përralla.

“Unë nuk kam ndonjë kompleks, por është zor një “thmijaçi” si Kurti me i thënë kryeministër”.

Deputeti i AAK-së thotë se Albin Kurti me asnjë politikan shqiptar nuk ka buzëqeshur, ndërsa me Brnabiqin “zgërdhihej pa marre” në Berlin

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!