Sulmuesi në pronësi të Milanit Andre Silva ka pranuar se ka ‘shumë arsye’ pse ai dëshiron të mbetet në Eintracht Frankfurt përtej huazimit të tij.

Sulmuesi portugez u transferua në skuadrën e Bundesligës verën e kaluar, duke u bashkuar me një hua dy-vjeçare me Ante Rebic duke lëvizur në drejtimin tjetër me të njëjtat kushte, pa asnjë klauzolë të futur në lidhje me një opsion ose detyrim për të blerë.

Një raport i fundit nga Calciomercato vuri në dukje se si një largim i përhershëm për Silva – i cili kushtoi Milanit 38 milionë euro – mund të jetë një nxitje e madhe për financat e klubit.

Ju pëlqen!

Ata deklaruan se Eintracht me të vërtetë janë të interesuar ta bëjnë marrëveshjen të përhershme, me dy hipoteza që janë ose një shitje e plotë ose futja e ish sulmuesit të Porto në një marrëveshje për anësorin Ante Rebic.

Silva foli për gazeten gjermane Bild rreth të ardhmes së tij dhe pranoi se dëshira e tij është që të qëndrojë në Bundesliga.

“Ata më trajtojnë mirë këtu. Më pëlqen qyteti, tifozët dhe Bundesliga. Prandaj ka shumë arsye që më shtyjnë të qëndroj”, ka thënë ai.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!