Qëndrimi i freskët dhe aromatik gjithë ditën është dëshira e shumë prej nesh. Për fat të keq, pas disa orësh aroma që vëmë në mëngjes avullon dhe nuk ka mbetur gjurmë.

Sondazhet e fundit të tregut, në lidhje me kozmetikën dhe produktet e parfumeve në veçanti, na tregojnë se si është bërë një blerje e rregullt, me një trend në rritje.

Një sinjal i vëmendjes që njerëzit vendosin për vete dhe në kontakt me të tjerët.

Ju pëlqen!

Parfumi jonë tani është një lloj karte biznesi. Aroma e zgjedhur tregon pak për ne, karakterin tonë, emocionin tonë.

E ëmbël, e ndritshme, e fortë, delikate, vendimtare … për secilën prej tyre duke i kushtuar vëmendje, ne mund të kuptojmë shumë për personin që zgjedh një parfum në vend të një tjetri.

Problemi rrjedh nga mënyra e jetesës sonë, e cila na detyron gjithnjë të kalojmë ditë të tëra larg shtëpisë, duke shpërfillur esencat që vishim brenda pak orësh.

Në mëngjes reja jonë aromatike na mbulon me intensitet, në mbrëmje nuk vjen me.

Dhe asgjë nuk ka të bëjë me sasinë e përdorur ose markën e zgjedhur.

Më shumë ose më pak të shtrenjta, ata zhduken në të njëjtën mënyrë.

Sot dua të zbuloj një sekret të vogël, të lehtë dhe të lirë, për ta mbajtur parfumin e papastërt gjatë gjithë ditës dhe pavarësisht nga garat, metroja, smogu dhe më shumë!

Ajo që ju nevojitet, përveç parfumit tuaj të preferuar, është pak vazelinë: e cila eshte gjithnjë e më e pranishëme në shtëpitë tona falë cilësive dhe përdorimeve të shumëfishta.

Në fakt, është e dobishme për buzët , për lëkurën e thatë, si një ilaç për njollat e vështira për t’u trajtuar.

Thjesht shtrojeni zonën e lëkurës për t’u parfumuar me një vazelinë të vogël, atëherë përdorni parfumin tuaj mbi të. Vaselina vepron si një mburojë mbrojtëse midis lëkurës dhe parfumit, duke “kapur” aromën dhe duke ruajtur intensitetin shumë më gjatë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!