Ka mënyra të pafundme për ta fituar një lojë të shahut. Por e ashtuquajtura loja e “Budallait” është mënyra më e shpejtë për ta bërë këtë.

Bëhet fjalë kur përball vetes keni dikë që sapo ka filluar të luaj këtë lojë, dhe atë mund ta mposhtni vetëm pas dy hapave.

Në videon e mposhte mund të shihni se si mund ta bëni këtë:

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!