Si e sulmoi ushtria greke me 70 mijë forca Shqipërinë komuniste? Cila ishte skema e ushtarakëve shqiptarë që tronditi ushtrinë kundërshtare? Çfarë ndodhi me robërit grekë të zënë në luftë? Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema.
Shpërndaje (SHARE) sa më shumë… E vërteta duhet të flasë!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...