Në video shihen ushtarët shqiptarë pas marrjes nën kontroll të pikës strategjike nga okupatorët serbë.

Në prill të vitit 1999 forcat e UÇK-së pas një ofansive të madhe arritën të marrin nën kontroll bazën e okupuesve serb në Koshare.

Ju pëlqen!

Në video shihen ushtarët shqiptarë pas marrjes nën kontroll të pikës strategjike, si edhe të gjitha pajisjet dhe armatimet e lëna nga serbët të cilët janë tërhequr nga aty.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.