Ndonëse ishte kohë lufte, kjo nuk e pengonte UÇK-në që të festonte festën e Kurban Bajramit.

Disa foto që janë shpërndarë në rrjetet sociale shihen ushtarët, ku edhe pse të armatosur, kanë para disa ëmbëlsira tradicionale të festës së Bajramit.

Një festim modest, në një kohë të vështirë për të gjithë shqiptarët e Kosovës.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.