Maska inteligjente e teknologjisë së lartë e prezantuar nga Razer në janar së shpejti mund të bëhet realitet.

Gjatë shfaqjes virtuale CES, Razer prezantoi atë që atëherë quhej Project Hazel, duke përshkruar prototipin si maskën më inteligjente në botë, raporton USA Today.

Siç tregohej në atë kohë, maska ​​premtoi mbrojtje mjekësore për aparatin e frymëmarrjes N95 dhe kishte një mikrofon dhe amplifikator të integruar për ta bërë zërin tuaj të dëgjohej më mirë. Maska e papërshkueshme nga uji duhet të ketë një zonë transparente të fytyrës me drita të brendshme për të ndriçuar fytyrën në kushte të errëta.

Ju pëlqen!

Nuk dihet se sa prej këtyre veçorive do të përfshihen në produktin përfundimtar, por Razer ka konfirmuar se ky produkt ka marrë zyrtarisht dritën jeshile për prodhim.

“Produkti përfundimtar do të jetë i disponueshëm në tremujorin e tretë të vitit 2021 si pjesë e portofolit të Razer-it për maska ​​kirurgjikale, kanavacë dhe inteligjente”, tha Addie Tan, Drejtori i Zhvillimit të Biznesit të Razer.

Lexo po ashtu:  Testi i maskave: Ajo që zgjidhni fsheh se kush jeni

Ajo gjithashtu shtoi se do të jetë në gjendje të shfaqë karakteristika të huazuara nga dizajni origjinal i konceptit, por me një theks në përballueshmërinë dhe komoditetin për veshin e përditshëm.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!