Shuplake ftyres nga Amerika…Rrahje sporadike e klases politike ne pushtet

Haki Abazi

Dikur i benin te vdekurit te dalin ne votime e tani te gjallet dojne mei rehatu ne ndermarrjet publike te vdekura e bankrotuara. Kjo tregon qe edhe per se vdekuri te thithin gjakun.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Sipas thenjejve ne popull- Fike se fike bile me muzike e karadyzen: Djem, vajza, teze, halla, kusherinje, reja te rehatuar neper vende pune e te shperblyer me tendera e para publike … Nuk ka faj Amerika qe shkruan raporte per krim e korrupcion kur kidnapohen qytetaret turq e djali i Maxhunit e vellau i Thacit lirohen sporadikisht ndersa te gjitha rastet tjera qe kane te bejne me krime e hajni masive e vjedhje te deshmive mbesin si nje gje e harruar. Me qene kryprokuror e gjyqtar ne Kosove me kish ardhe marre prej prokrurores speciale ne Maqedoni qe ka dergu Sasa Mijalkov- kryespiunin Maqedon- equvalentin e Kadri Veselit ne burg edhe ate me rroba zyrtare dhe me krevate. Ndersa nga ajo ka ikur edhe Gruevski- ekuivalenti i Thacit, qe tani gjendet ne Hungari.

Qe 10 vite degjojme refrenin e dokrrave te Thacit, sa here qe behet publik raporti i BE ose i DASH te SHBA, se jane te perkushtuar te adresojne shqetesimet dhe problemet e ngritura ne raporte. Por ne fund te fundit nje dite me pase vazhdon avazi i vjeter i krimit dhe korrupcionit dhe kapja e drejtesise nga te “fuqishmit” e vendit. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
[wpedon id=16879]