Pas propozimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj presidentit, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, aktakuzë në të cilën ndër tjerash Thaçi dhe Veseli akuzohen edhe për vrasjen e kundërshtarëve politikë, në Kosovë vërshuan të shpërndahen dhe të vendosen fotografitë e tyre nëpër objekte të ndryshme.

E një fotografi e Thaçit dhe Veselit u vendos edhe në qytetin e Ferizajt. Por, Shukri Retkoceri, një qytetar nga ky qytet ka kërkuar që fotografia e Thaçit dhe Veselit të hiqet nga aty ku është vendosur.

Madje, Retkoceri hedhë edhe akuza të rënda ndaj dyshes, Thaçi-Veseli.

Ju pëlqen!

Për më shumë, shikojeni videon e plotë:

Shukri Ratkoceri mendon se "duhet të largohen fotot e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit nga muri i hotelit në Ferizaj." A ka të drejtë, ky qytetar e ky patriot?

Slået op af Mekuli Press i Lørdag den 25. juli 2020

 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.