Fortnite është një prej video lojërave më popullore në botë duke tërhequr miliona lojtarë e shikues. Nuk është hera e parë që Fortnite ka shtyrë debutimin e një sezoni.

Epic Games ka vendosur të shtyjë debutimin e sezonit të ri të Fortnite deri në Qershor. Kapitulli 2 i Sezonit 3 të Fortnite duhej të kishte mbërritur pas dy javësh por kompania tha se do ta shtyjë.

Fortnite është një prej video lojërave më popullore në botë duke tërhequr miliona lojtarë e shikues. Nuk është hera e parë që Fortnite ka shtyrë debutimin e një sezoni.

Ju pëlqen!

Çdo sezon sjell përditësime dhe ndryshme për ti mbajtur lojtarët të angazhuar. Objektivi i lojës Fortnite, si me çdo lojë “battle-royale” është të ngeleni lojtari i vetëm në fushë edhe pse shumica e tyre luajnë në ekipe gjatë lojës.

Sezoni i parë i Kapitullit 2 mbërriti në Tetor të 2019-ës. Pavarësisht vonesave të përditësimeve, Fortnite ka ngelur popullore. Si çdo lojë tjetër ka parë një rritje të paprecedent në popullaritet gjatë izolimit të koronavirusit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!