Kremlini ka deklaruar se bisedimet mes Kievit dhe Moskës nuk do të zhvillohen sot, duke lënë pak vend për optimizëm.

Dy palët pritet të ulen në tryezën e bisedimeve ditën e nesërme në orën 9 të mëngjesit, në Turqi.

Lexo po ashtu:  Vetëvendosje:"Jemi të gatshëm dhe superiorë"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!