Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar artileri të rëndë Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat tashmë do të jenë edhe më efektive për të kryer detyrat e tyre.

Këto mjete tashmë ndodhën në Kosovë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar kryetari i Autoriteti Kosovar të Konkurrencës (AKK), Valon Prestreshi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook.

Ai ka publikuar pamje, sipas të cilit, artileria ushtarake e dhuruar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë ndodhet brenda kufirit të Kosovës.

Ju pëlqen!

Ja shkrimi i tij:

A ju kujtohet ky statusi im para dy muajve:

E kam nje far ndjenje qe SHBA-te ne javet ne vijim, do t’i dhurojne FSK-së altileri ushtarake pak me te rende! ?

Shume po me dalin kto ndjenja. Live ne kufi!

Image
Image
Lexo po ashtu:  Televizioni gjerman, me reportazh për bukuritë e Shqipërisë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!