Kjo eshte nje shtepi e vjeter, e ruajtur dhe restauruar e shekullit te 13-te ne nje province te Frances. Aty nuk eshte luajtur as teater, as film, as opera. Nuk eshte as muze me vepra arti. Nuk eshte as shtepia e ndonje figure te artit apo letersise franceze. Nuk kam njohuri nese eshte e ndonje fisniku te epokes. Eshte vetem nje shtepi e vjeter. Te vetmen vlere ka pikerisht vjetersine.

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ky eshte treguesi i nje populli me kulture, populli elitar, qe nuk e varros kujtesen historike te kombit te vet.
Kurse ketu…
Ketu eshte Shqiperi, eshtë Kosove, dhe kjo i permbledh te gjitha.


/MekuliPress.com/ Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Glauk Konjufca zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Kosovës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!