Shtatorja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut do të jetë i vendosur edhe në qytetin e Prizrenit.

Shtatorja e tij ka mbërritur në Prizren, ku edhe do të qëndrojë në mes të një nga shesheve të qytetit.

Sot do të bëhet edhe inagurimi, që përkon edhe me 577 vjetorin e ngritjes së flamurit në kalanë e Krujës nga Skënderbeu.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.