Veprimtarë nga SHBA me prejardhje nga Nokshiqi, janë angazhuar këto ditë në mbrojtjen e varrezave të të parëve duke pastruar e mirëmbajtur gurët e tyre. /Zëriamerikës/MekuliPress/

Lexo po ashtu:  Të presësh Rusinë të thotë të vërtetën është si të presësh Godonë, kurrë nuk do të vijë – thotë ambasadori shqiptar në Këshillin e Sigurimit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!