Emra eminentë shqiptarësh kanë pushtuar skenat muzikore, fushat sportive, botën biznesore e ku jo tjetër.

E tani vjen edhe një sukses tjetër i një shqiptari nga Kosova.

Ai është Edmond Smajli, një pilot ushtarak i ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ju pëlqen!

Rreth sukseseve të tij kanë folur familjarët e tij.

“Të premten Edmondi arriti në pikën kthesë të jetës së tij profesionale si pilot luftarak në Forcat Luftarake Amerikane (US Air Force), duke zbuluar se është i bekuar me mundësinë për të vazhduar karrierën e tij duke fluturuar aeroplanin luftarak A-10 Warthog”, njoftojnë familjarët.

Lexo po ashtu:  Nëse nuk doni të rrisni fëmijë dështakë, Këto 9 gjëra mos ua thoni kurrë…
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!