Driton Kuka e ka fituar çmimin e trajnerit më të mirë të vitit në botë për vitin 2021 në sportin e xhudos.

Në ceremoninë që po mbahet sot, Federata Ndërkombëtare e Xhudos e shpalli Kukën si trajnerin më të mirë të vitit.

Gjør
Kuka ndihmoi Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për t’u shpallur kampione olimpike.

Ju pëlqen!

Përveç Lojërave Olimpike, Kuka ndihmoi xhudistët kosovarë të korrin suksese të mëdha në Kampionatin Botëror, e Evropina, si dhe në GrandSlamet e ndryshëm që u mbajtën këtë vit.

Shpallja e këtyre çmimeve u bë me anë të votave të tifozëve.

©MekuliPress/ Dhuro sot vetëm 1 euro dhe shpëtoje MekuliPress. Ndihmo gazetarinë e pavarur nga partitë politike dhe oligarkët. FOTO: No copyright infringement is intended.