Qani Lutfiu është shqiptari nga Presheva që ka arritur të ndërtoj vet një helikopter, në kushte shtëpiake

Ndërtimi i helikopterit, Lutfiut i ka kushtuar plotë 10 mijë euro dhe të gjitha i ka financuar vet.

Deri te ndërtimi i tij, shqiptari nga Presheva ka pasur mjaft probleme, por që të gjitha i ka tejkaluar dhe ka arritur ta sjellë atë të plotë.

Ju pëlqen!

Në kushte shtëpie, Lutfiu ka arritur që të ndërtojë helikopterin për një person dhe që shkon në një lartësi të konsiderueshme.

Edhe pse ai tash është në gjendje që të fluturoj në lartësi, atij nuk po i lejohet një gjë e tillë.

Luftiu ka thënë se shpreson që në të ardhmen t’i mundësohet një gjë e tillë, pasi që e ka ëndërr.

Më poshtë e keni edhe videon e plotë, ku mund të shihni edhe detaje nga helikopteri.

Lexo po ashtu:  Organizatë ruse në Dragash? Reagon kryetari i komunës: Organet kompetente do ta sqarojnë rastin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!