Mediat australiane bënë të ditur se ish futbollisti i mirënjohur shqiptar Labinot Haliti është emëruar ndihmëstrajner i skuadrës Western Sydney Wanderers që garon në Hyundai A-League (në Australi).

Drejtuesit e klubit konfirmuan rikthimin e ish lojtarit me të cilën fituan Champions League Asia në vitin 2014.  Haliti tha se është krenar që u kthye në klubin e zemrës.

“Kjo ishte një ëndërr imja për t’u kthyer në Wanderers”, ka thënë mes të tjera Haliti.  “Unë ndihem me fat që jam pjesë e një klubi që më ka dhënë gjithçka”, tha mes të tjera Haliti me prejardhje nga Kosova.

Ju pëlqen!

TË TJERA NGA FUTBOLLFUTBOLL8 MAJ 2019Sonte dihet finalisti i dytë i Ligës së KampionëveSonte luhet akti i dytë i gjysëm finales së dytë. Ajax pret në shtëpi Totteham. Ekipi i drejtuar nga Pochetino kërkon të mposhtë rezultatin e humbjes së parë në Londër 0-1. Për londinezët është rikthyer edhe Son…FUTBOLL8 MAJ 2019Mourinho i jep meritat Kloppi-t për fitoren e djeshmeMourinho ka komentuar fitoren spektakolare të Liverpoolit ndaj Barcelonës. I ftuar në studiot e “Bein Sport”, Mourinho tha se merita e jashtëzakonshme shkon për trajnerin gjerman Jurgen Klopp për të cilin nuk kurseu elozhet. “Kjo remontada…FUTBOLL8 MAJ 2019Barcelona e la pas Messin në Anfield pas humbjes nga LiverpooliAutobusi i Barcelonës e ka lënë Lionel Messin në Anfield, sipas raportimeve në Spanjë. Por nuk ishte siç dukej në fillim, pasi ylli argjentinas ishte ndaluar pas ndeshjes për testet anti-doping. Sipas televizionit spanjoll ‘El…FUTBOLL8 MAJ 2019Njeriu që e eliminoi Barcën dy herë radhazi me përmbysjeLiverpooli e ka eliminuar Barcelonën me përmbysje në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Edhe pse ishte në epërsi 3-0 në ndeshjen e parë, nuk mjaftoi pasi “Reds” rikthyen rezultatin. E kjo përmbysje ishte e…FUTBOLL8 MAJ 2019Messi nuk ishte Messi: Statistikat tregojnë se argjentinasi u “zhduk” në Anfield RoadKëtë herë nuk u shfaq. Këtë herë Anfield Road “gëlltiti” Lionel Messin. Argjentinasi nuk e arsyetoj epitetin e lojtarit më të mirë në botë. Këtë herë Liverpooli u bë Romë dhe Anfield u shndërruar…FUTBOLL8 MAJ 2019Dalin pamjet nga zhveshtoret – ylli i Liverpoolit s’mund ta besojë se janë në finaleTe Liverpooli kanë mbetur të shokuar pas triumfit historik ndaj Barcelonës. Liverpooli mbrëmë bëri përmbysje të çmendur – ndoshta më të pabesueshmen ndonjëherë në histori, duke e mposhtur Barcelonën 4:0 në…FUTBOLL8 MAJ 2019Mesazhi i Salah merr kuptim edhe më shumë pas suksesit historik të LiverpoolitLiverpool ka kaluar në finale të Ligës së Kampionëve, pas një përmbysje të “çmendur” në ‘Anfield Road’, ku ka mposhtur 4:0 Barcelona. Katalanët udhëtuan drejt Anfield me epërsi 3:0 nga ndeshja e parë,…FUTBOLL8 MAJ 2019Ibra mbështet Allegrin: Ka të drejtë, ky është futbolli i sotëmI vendosur dhe i drejtpërdrejtë. Zlatan Ibrahimovic është ky, e pëlqeni apo jo. Kur suedezi flet, titujt e mediave botërore janë bombastikë. Sidomos, nëse objekt i deklaratave të sulmuesit të Los Angeles Galaxy është futbolli italian….FUTBOLL8 MAJ 2019Kean: Kam vuajtur shumë, tani Chiellini më ‘rreh’ në stërvitjeSulmuesi i Juventus,  Moise Kean, ka folur për veten dhe për sezonin që po kalon për “The Players Tribune”:  “Rruga të mëson të bëhesh burrë, të kuptosh jetën dhe të kuptosh atë që të rrethon,…FUTBOLL8 MAJ 2019Busquets mbetet thuajse pa fjalë: Nuk duhet të ndodhte, nuk e di…Sergio Busquets, futbollisti i Barcelonas, ka mbetur thuajse pa fjalë në fund të ndeshjes. i intervistuar në fushë, menjëherë teksa këndohej himni i Liverpool për kualifikimin historik për mënyrën se si erdhi, mesfushori katalanas nuk i…FUTBOLL8 MAJ 2019Vlora Çitaku reagon tamam si fanse e Barcelonës: Lajm bahet kur njeri e kafshon qeninAmbasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar pas humbjes së ekipit favorit të saj, Barcelonës me rezultat 4-0 ndaj Liverpool’it në gjysmë finalen e Ligës së Kampionëve. Çitaku ka…Hesten var i ferd med å gi opp – Da fanger kameraet noe overraskende…Daily Story|SponsoredDo të habiteni me deklaratën e re të Nasim Haradinajt, për Ibrahim RugovënNënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj, sërish ka shprehur urrejtjen që e posedon ndaj zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, dhe ish presidentit, Ibrahim Rugova. I ftuar në emisionin,…BotasotSponsored LinksMë shumë për ju96-Year-Old Puts Her House For Sale. Look How It Looks InsideHistory NutTop 30 Most Beautiful Women in the WorldCosmo WomensInternasjonal IQ test – Ta online testeninternational-iq-test.comWhy do Central European nationalists love Israel?IPS Journal25 Most Expensive Dogs in the World That Are Incredibly CharmingTopexpensive.com15 Best Exercises to Improve Your Chest MuscleHealthy-Sportyby TaboolaMË TË LEXUARATXherdan Shaqiri fenomenal, Liverpooli shënon në çastet e funditKjo femër tregon se kush ia prekun gjoksinShaqiri asiston, Liverpooli poshtëron Barcelonën dhe kualifikohet në finale!”Shaqiri shënon dy herë sonte” – reagojnë fansat anglezë në rrjetet sociale pasi publikohet formacioni zyrtarSOT MUND TË LEXONI

SHFLETONI KOPERTINATSONDAZHPas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?

INTERVISTARrëfen Komandanti Hisen Berisha: Beteja e Koshares ishte meritë e Sali Çekajt dhe organizimit institucionalSerwer: Një ide për Samitin e Parisit, BE t’ua japë vizat Kosovës, në këmbim të heqjes së taksësNebil Çika: Nuk kam besim tek një klasë politike që ka zgjedhur Gramoz Ruçin si kryetar KuvendiHaradinaj godet Thaçin në intervistën për gazetën gjermaneKRONIKË E ZEZËKapen 67 kilogramë drogë në Rahovec, arrestohet një personFshehu 50 doza kokaine në sistemin e ajrit të kondicionuar, arrestohet 20-vjeçari shqiptar në ItaliPolicia jep detaje për aksionin antidrogëHistoria tragjike, 16-vjeçarja vret veten pas përndjekjes nga shoku i gjimnazit! SMS-të: Do të publikoj video

SPECIALEKaktusi Saguaro, simbol i shkretëtirës Sonora në ArizonaUnazë mbi 2.000-vjeçare me portretin e Aleksandrit të Madh, unike në botë dhe e paçmueshme“Si i përdhunonte femrat me pistoletë në dorë ‘Toger Baba’ dhe fundi tragjik i atyre që e kundërshtuan”Legjenda e thesarit misterioz në ishullPERKUJTIMEAvdyl (Aziz) Gashi21 vjet pa mikun tim të çmuar. Sa më shumë që po kalon koha, aq më e vështirë po bëhet jeta në…Prof. Dr. Abdylatif (Ali) FushaSot me 5 Maj bëhen 3 vjet pa më të dashurin tonë, Muajt dhe vitet kalojnë por nuk e shuajnë dhimbjen, kujtimin,…Hyle (Shaban) BajraktariMe 5 maj u bë 1 vit pa ty, Maji çdoherë do të na sjellë dhimbje e mall moj nënë, pasi në këtë…Kadri Mehmet PajazitiSot me 2 Maj bëhen 3 vite pa më të dashurin tonë Nuk kalon as edhe nje ditë pa te kujtuar dhe pa te përmendur, ty,…TJERAPresidentja kroate për mbledhjen e Sheshelit: Si e lejuat një kriminel t’i fyej kroatëtKamishi: E di qëllimin e raportimit se Kadri Veseli u intervistua nga Specialja5 gjëra që duhet të dimë kur papritur fillojnë të na bien flokëtIstogu shumë i fortë, fiton Kupën e KosovësSamiti i radhës së Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit, më 8 dhe 9 maj në Tiranë

NDIQNI NE FACEBOOK

© Copyright 2008 – 2018Bota Sot

Befason Vuçiq: Nëse hiqet taksa, këtë do ta bëjmë me Kosovën!Kostnaden for tannimplantater i Fredrikstad kan overraske degTannimplantater | Søkeannonser|SponsoredNanny Hears Noise Upstairs, So Dad Checks Hidden CameraFins Feed|Sponsored

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!