”Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë dhe muhamedanë,po ndahen ne dy anë: Ana Kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”, kështu shprehej shumë vite më parë Faik Konica, rikujton e pavarura “MekuliPress”. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.