Albina dhe Familja Kelmendi nga Peja të cilët dhuruan shumë energji dhe adrenalinë me këngën e tyre “Duje” në gjuhën tonë të bukur shqipe në Liverpool, u kualifikuan të parët për në finale.

Shqiptarja nga Kosova Albina dhe Familja Kelmendi kanë zgjedhur ngjyrat e kombit që përfaqësojnë për ti shpalosur në Eurovision 2023 që përveç mesazhit të këngës për një familje të bashkuar treguan dhe dashurinë për vendin e tyre Shqipërinë.

Albina dhe Familja Kelmendi ishin renditur të 14 në radhë për të performuar në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision 2023, një nga ngjarjet muzikore më të ndjekura me miliona shikues.

Të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit mund të votojnë për Shqipërinë me kodin 14 për të provuar sërish emocionet e forta që përcolli Albina dhe Familja Kelmendi me këngën përfaqësuese në natën finale që do të mbahet më 13 maj.

Ju pëlqen!

Rrnoftë kombi shqiptar, Flamuri kuq e zi dhe gjuha e shenjtë shqipe.

Lexo po ashtu:  Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!