Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka mbajtur një konferencë. Gjatë kësaj konference, ajo ka komentuar raportin e OSBE-ODIHR-it për zgjedhjet e 30 Qershorit, shkruan MekuliPress.

Mirëpo në këtë konferencë, ajo ka marrë komente të shumta nga shqiptarët. Ata ja kanë thënë hapur se duhet të ikin sepse janë “pushteti i krimit”, dhe se ajo dhe Presidenti, Ilir Meta kanë vjedhur shqiptarët.

“Më bëri përshtypje mbrëmë Albin Kurti kishte 9500 veta live si kryetar i opozitës, kurse ju skeni as 100 veta live. Kaq të besueshem jeni ju si Opozitë bashke me qeverine e krimit.”, tha një komentues.
Tjetri komentues tha: “Ti me Ilirin do iu jepni mundësi shqiptarëve, që i keni vjedhur për 30 vjet…” /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  "ju, qi dje s’kishit ushkuer me lidhë brekët me nder me thanë m’sahan t’huej gjithmonë tue ngranë, rrugën krejt na e keni xanë…”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!