Grupe atdhetarësh shqiptarë janë nisur nga Maqedonia e Veriut dhe Kosova për protestën e 6 Janarit në ora 17:30 përball Kryeministris Tiranë.

Protesta ka për qëllim mbrojtjen e hapsirave ujore të detit Jon që cënohet nga sunduesit e Tiranës dhe shteti Grek, shkruan MekuliPress.com

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.