MekuliPress.com ju sjellë ndër mend fjalët e fuqishme të atdhetarit, poetit, publicistitit e politikanit shqiptar, Faik Konica.

Janë porosi të shëndetshme dhe aktule edhe sot. Lexoje!

”Ne, shqipëtarët e anës kombëtare,
nuk kemi tjetër mendim përveç
ta heqim Shqipërinë nga balta.
Kërkojmë të jetojë kombi ynë me gjuhë të tij,
me mendime e me nder të tij.

Ju pëlqen!

Sa shqipëtarë janë të ndershem, do të mbajnë të gjithë më anën kombëtare. Ata që janë zuzarë, shpirtrobër e bij kurvash, le të mbajnë më anët e tjera.”

– Faik Konica (1901)

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!