Shqipëria ka shënuar fitore të madhe, me rezultat 2:0 ndaj Polonisë.

Shqipëria merr kreun e tabelës në Grupin I të kualifikueseve për Kampionatin Evropian në futboll.

Një ndeshje si finale u zhvillua në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, rreth 22 mijë shikues, u kënaqen me lojë e gola sidomos me eurogolin e Jasir Asanit dhe me golin e parë të Mirlind Dakut nga Kosova.

Ju pëlqen!

Shqipëria kryeson me 10 pikë, duke lënë pas Republikën e Çekisë me 8, Moldavinë 8, Poloninë 6 dhe Ishujt Faroie me 1 pikë.

Shqipëria dhe Polonia kërkojnë fitore dhe të marrin kreun e tabelës në Gripin E.

Lexo po ashtu:  Përfaqësuesja e Kosovës zhvillon ndeshje kundër Suedisë, ja formacionet e mundshme
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!