Shqipëria është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kombeve dhe është gritur në Ligën B.

Kuqezinjtë e kanë mposhtur 3-2 në përballje direkte Bjellorusinë, në ndeshjen që u zhvillua në ‘Air Albania’, për ta mbyllur edicionin e dytë të Nations League si liderë në Grupin 4 të Ligës C dhe për t’u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kombeve.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!