Analisti politik” Fatmir Sheholli është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale.

Këtë e ka konfirmuar vet SHPIUNI Sheholli i cili ka bërë të ditur se do t’i përgjigjet ftesës.

“Po është e vërtetë se kam pranuar ftesë nga Gjykata Speciale. Atje do të shkoj dhe do t’i mbrojë vlerat dhe dinjitetin e Republikës së Kosovës në çfarëdo cilësie që jam ftuar”, ka konfirmuar Sheholli për Klan Kosovën.

Ju pëlqen!

I pyetur se a është ftuar në cilësinë e të dyshuarit apo dëshmitarit, Sheholli ka thënë se atje (në Hagë) do të sqarohen të gjitha.

Sheholli më parë ka punuar gazetar në agjencinë e lajmeve shtetërore serbe Tanjug.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!