“Zoti i ka krijuar femrat vetëm e vetëm për t’i zbutur meshkujt. Vajzat mësojnë të ndjenjë më me lehtësi nga ç’mësojnë burrat të mendojnë.”

“Secili njeri është fajtor për të gjitha të mirat që nuk i ka bërë”

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

“Ai kaloi një pjesë të natës duke shkruar vargje në gjuhën hurone për të dashurën e zemrës; sepse duhet ditur që s’ka vend në këtë botë ku dashuria të mos i ketë bërë dashnorët poetë.”

Volter, “Shpirtçiltri” – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike.
Loading...