Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në një postim në Facebook ka thënë se ka shpërthyer revolta e banorëve të Lagunës Blu kundër Baton Haxhiut, të cilit i referohet Baton Stanishiqi.

Sipas një mesazhi të marrë nga një qytetar, Berisha thotë se ai ka sjellë nga Beogradi listën e deputetëve të PS.

Berisha ka publikuar edhe mesazhin e gjatë të qytetarit.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë:

Shperthen revolta e banoreve te Lagunes Blu kunder Baton Stanishiqit!

Akuza te renda nga banoret e Laguna Blue per Baton Stanishiqin.

Ai ka sjelle nga Beogradi listen e deputeteve te PS

-Ai po ben baterdine me mbeshtetjen e Edvin Hajdutit ne prona publike

Ai po shkaterron edhe perlen e ndertimeve turistike Laguna Blue!

-Banoret e Laguna Blue po pregatitin peticion per presidentin e republikes per heqjen e shtetesise shqiptare

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor,

Skifteret e pushtetit vrapojne te mbyllin punet para zgjedhjeve!

Mos valle i tremben humbjes ne zgjedhje? Te paret qe arratisen para se te mbytet anija jane minjte. Veç abuzimit qe eshte ne natyren e ketij pushteti, kjo tregon qarte edhe panikun ku ndodhen. Mjafton te lexoni komentet e banoreve te “Laguna Blue”, per te kuptuar paligjshmerine e veprimeve te Butonit apo Baton Stanishiqit si çe quajne tani gjersisht ate ne popull.

Lexo po ashtu:  "Ky lloj shqiptarësh edhe sot e kësaj dite në shekullin e dytë të pavarësisë së Shqipërisë vazhdojnë ta mbajnë gjuhën e pushtuesit si gjuhë amtare dhe madje mburren për këtë."

Te lutem anonim se keta te shkaterrojne.

(shikoni denoncimin e banoreve)

-Pas listes se deputetve te PS qe e solli nga Beogradi kalimit cdo jave nga nje studio ne nje tjeter per me tezat e padronit te tij tani Butoni eshte perqendruar ne investimin e tij te fundit i ne Lagunen Blu.

-Paska guxim per tu lavderuar…shume me te larte se morali i tij

-E ka mbaruar pishinen e ka zsptuar gjithe qoshen

-Po gjelberon..

-I humbi vlerat ky fshat qe ka qene aq i bukur. Here pas here veme re shkaterrim te tij.

-Po bordi me shefin ku jane?

Jasharit sa here i ankohen banoret ngrene koken dhe shikon qiellin per te thene se keto behen me urdher nga maja

-Te shpresojme qe te pakten te kompesoje me gjelberim e me peme pjesen tjeter.

-Batoni niset nga origjina si kosovar qe jua ka lene Qeretin Mreti Zog ne administrim

-Hahahah

-Jo Neta , vlerat e fshatit aty jane, por komuniteti nuk duhet te qendroje indiferent ndaj ketij zullumqari qe po na shkatrron fshatin,duhet te mbledhim firmat dhe te kerkojme presidentit ti heq shtetesine shqiptare.

Lexo po ashtu:  Buka me krimba më e shitura në shitoret norvegjeze: Njerëzit duhet të fillojnë të hanë insekte që tani, për të mbijetuar më vonë -

-shume e drejte.Se kuptoj une dua te pres nje peme se po me prish catine dhe sme lejohet…. duhet te marr leje ne shtet te besh nje vile u lejuaka ne fshat pa leje?!

-Na falni po ky Batoni cfar pune ben

Ne fakt ai bene ate qe i ka thene Berisha.

-Esht ai qe na ben moral se cfar esht me e mira per kete vend, por ne kete rast po shohim se cfar esht me e mira per Batonin dhe shefat e tij ne Beograd dhe jo per ne si banore apo si popull.

-E kuptova po e ka te trashguar kete profesjon opo e ka fituar vet

-Ja dhe pak e del Rama e thote: ‘’ E ka privatizu si te tjeret dhe e ka me ligj….’’!!! Apo harruat ju rastin me pare. Mos folni shume se e shtyn me tej ai dhe ti biem nga Krasniqi per te dale ne det ne. Apo harruat dhe kete???

-Edhe nji Exsit poll dhe iken edhe pishina.

Lexo po ashtu:  E mbanë premtimin/ Mërgata do të votoj në Ambasada e Konsullata, Para seancës për presidentin, Kurti pritet të nxjerrë për votim Ligjin e ri për Zgjedhje

• Është privatizim i paligjshëm i pronës publike

• Privatizimi u bë falë afërsisë me pushtetin e vendit

• Prejardhja kosovare nuk qe ndonjë ndihmesë: në Kosovë ka pasur hajni të mëdha, por nuk ka ndodhur vjedhje e këtillë publike me shkelje të papresendecë ligjore

• Ngjarja e këtillë në prag të zgjedhjeve është mesazh i dyfishtë: se mund të bëhet çdo gjë nga ky pushtet apo se është më mirë të shfytëzohet çfarëdo që mund të kapet para zgjedhjeve

-E dinim per qytetar …..sa keq ( bashkepuntor ne grabitje nga sot ) Turp

-Ps Jashar (administratori i fshatit turistik) mos na njofto ato qe ben zoti …..na njofto ato qe ben robi ….

-Eshte per te ardhur keq madje shume keq. Dhe per me keq akoma skane lene rruge. Jo vetem uzurpim por edhe pa skrupuj.

-Ne kushte te nje shteti ligjor keto pune si kjo qe na ka ndodhur neve denoncohet ne organet relevante ligjore dhe thirren mediumet qe te filmohet e gjithe situata.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!