Artisti turk Ugur Gallenkus portretizon dy anë të ndryshme të botës në një imazh të vetëm. Duke bashkangjitur dy foto së bashku ai sjell në vëmendje, se pavarësisht se jetojmë në të njëjtin planet, këto vende nuk do të mund të ishin më të ndryshme se kaq!

Foto të cilat demonstrojnë klimën politike dhe jetesën në dy botë të ndryshme.

Jeton në Stamboll, është 29 vjeç dhe hobi i tij janë montazhet digjitale. Janë mesazhe tepër të forta ato që ai sjell përmes këtij arti.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.