Deputetët sot kanë votuar shpërndarjen e Kuvendit.

Me 89 vota për u bë shpërbërja e Kuvendit.

Në sallë ishin 106 deputetë.

Ju pëlqen!

***

Me 103 vota kanë votuar sot deputetët e Kuvendit të Kosovës për ratifikimin e marrëveshjes Financiare për IPA 2018 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian.

Pikë tjetër e rendit të ditës është shqyrtimi i propozimit të grupit të deputetëve për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Pro shpërndarjes duhet të votojnë së paku 2/3 e deputetëve ose 80 vota, e cila e përcakton edhe kuorumin.

Kuvendi ratifikon marrëveshjen financiare IPA 2018 

Kanë filluar të mblidhen në Kuvend të Kosovës deputetët për seancën e jashëzakonshme ku do të votohet për shpërndarje

Seanca e jashtëzakonshme për shpërndarje është paraparë që të fillojë në orën 10:00, derisa do të diskutohet për dy pika të rendit të ditës.

Fillimisht votohet për marrëveshjen IPA, derisa si pikë e dytë është shpërndarja.

Lexo po ashtu:  Ahmeti kërkon sqarim për vendimin e qeverisë për reciprocitet
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!