Me 108 vota “për”, deputetët votuan për shpërndarjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Për shpërndarjen e Kuvendit nuk votuan 7 deputetët e pavarur nga grupi i OBRM-PDUKM-së.

Shpërndarja e Kuvendit hap rrugën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat janë caktuar për 12 prill.

Ju pëlqen!

Vendimi për shpërbërjen e Kuvendi u paraqit nga kryetari Talat Xhaferi.

Theksojmë se sot ishte afati i fundit për shpërndarje e Kuvendit.

Lexo po ashtu:  PDK pas takimit në Ambasadën amerikane: E mbështesim dhe inkurajojmë qeverinë për arritjen e një marrëveshje me njohje reciproke
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!