Qendra e Botimeve për Diasporën ka njoftuar se ka filluar shpërndarja e teksteve shkollore në SHBA, të cilat janë dërguar nga Shqipëria, informon MekuliPress

“Tekstet shkollore për mësimdhënien në Diasporë, të cilat u dërguan nga Qendra e Botimeve për Diasporën të mërkurën e shkuar për në SHBA, nën kujdesin e veçantë të ambasadës shqiptare atje, kanë filluar të shpërndahen në të gjitha shkollat shqipe në SHBA”, ka njoftuar Qendra e Diasporës.

Lexo po ashtu:  Berlini zyrtar: Vendimi i SHBA për tërheqjen e trupave, i papranueshëm
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!