Me rastin e 75 vjetorit të ekzekutimit të Aqif Blytës nga serbo-komunistët, në Gjakovë nën organizimin e Shoqatës së Intelektualëve ” Jakova” promovohet libri : “Aqif Blyta- Kolosi i Pazarit të Ri” i autorit Ismet Azizi.

Promovimi i librit do të përcjellet me debatin në temën”Kosova për Sanxhakun” .

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!