Me rastin e 75 vjetorit të ekzekutimit të Aqif Blytës nga serbo-komunistët, në Gjakovë nën organizimin e Shoqatës së Intelektualëve ” Jakova” promovohet libri : “Aqif Blyta- Kolosi i Pazarit të Ri” i autorit Ismet Azizi.

Promovimi i librit do të përcjellet me debatin në temën”Kosova për Sanxhakun” .

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...