Një ditë, ndërkohë që Stalini ishte ulur në zyrë dhe punonte me llullën në gojë, hyn sekretari i tij me hov dhe i thotë: “Shoku Stalin! Tek dera është një person i cili thotë se parashikon të ardhmen dhe se mund të na shërbejë me dijet e tij.”
Stalini ngriti kokën, hoqi llullën nga goja dhe me një ton ushtarak i tha: “Ekzekutojeni në cast! Nëse do e parashikonte të ardhmen nuk do të kishte ardhur me këmbët e veta tek vdekja.” /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Lojë propagandistike si në fillimet e pandemisë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!