Publicisti Veton Surroi ka shkruar se Posta dhe Telekomi i Kosovës e ka futur Z-Mobile në biznesin e vet me zero euro investim, derisa në emër të këtij investimi Z-Mobile, merr 72% të të hyrave nga numrat e vet, përcjellë MekuliPress

PTK e ka për obligim t’ia paguajë 26 milionë euro dëmshpërblim Z-Mobile të Blerim Devollit, nga ku rrezikohet të mbesin pa punë mbi 3000 punëtorë.

Një kronologji të asaj që ka ndodhur deri tani në mes të PTK’së dhe Z-Mobile, ka e dhënë edhe publicisti Veton Surroi, i cili këtë formë të shkatërrimit të PTK’së e quajti model të gjarprit.

Ju pëlqen!

Shkrimi i plotë:

Modeli i Gjarpnit për shkatërrim:

PTK e fut Z-Mobile ortak në biznes të vetin me 0 euro investim në PTK.

Në emër të këtij investimi Z-Mobile merr 72 për qind të të hyrave nga numrat e vet.

PTK ka obligim që të punojë për Z-Mobile dhe të marrë 28 për qind të të hyrave .

Tash PTK ka obligim që t’i paguajë edhe 26 milionë euro dëmshpërblime në emër të kontratës me të cilën Z-Mobile premtoi se do të bëjë 0 euro investime në PTK e PTK premtoi se do të bëjë gjithçka duhet për Z-Mobile.

Hapi i ardhshëm logjik është që PTK të shitet në emër të borxhit.

Dhe hapi i ardhshëm logjik pastaj do të ishte që blerësit e PTK të kenë afërsi gjarpërore. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!