Sonte, prej orës 20:00, një aksion humanitar do të ndodhë tek Teatri Kombëtar i Kosovës. Gjatë tërë ditës, edhe në këtë momente, atje po dërgohen ndihma nga më të ndryshmet. Pjesa tek Teatri Kombëtar në Prishtinë është njëra nga pikat ku po dhurohen ndihma për të prekurit nga termeti.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!