Përmes një njoftimi zyrtar nga Ministria e Mbrojtjes raportohet të ketë shkuar në 6 numri i viktimave nga tërmeti, 1 në Kurbin, 2 në Thumanë dhe 3 në Durrës, ndërkoh vijon puna e grupeve të shpëtimit në terren.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!