hkencëtarët kanë zhvilluar një medikament të ‘kalit të Trojës’, që mund të eliminojë qelizat e kancerit.

Qasja e re përfshin lidhjen e një trajtimi kimioterapeutik me yndyrën, të cilat përdorin tumoret si lëndë djegëse.

Yndyra merret nga qelizat malinje me terapinë e eliminimit të qelizave të kancerit. Sapo të futet brenda një tumori, ilaçi aktivizohet dhe i mposhtë ato.

Ju pëlqen!

Hulumtuesit testuan qasjen duke përdorur paclitakselin e medikamentit. Ky trajtim eliminon kancerin e eshtrave, pankreasit dhe zorrës së trashë, sipas testimeve të kryera në minj laboratorik. Hulumtimi u krye nga Universiteti i Northwestern dhe udhëhiqej nga Dr Nathan Gianneschi, profesor në Departamentin e Kimisë.

Lexo po ashtu:  Myku në shtëpi rrezikon shëndetin, ja problemet që shkakton dhe masat që duhet të merrni
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!