Qyteti bregdetra i Berdyansk tashmë është kapur dhe kontrolluar nën kontrollin rus për tre ditë – por me sa duket ka ende kundëofanzivë ukrainase!

Forcat e armatosura ukrainase po raportojnë atje një sukses të madh, i cili simbolizon dështimin e Putinit. Për herë të parë që nga Lufta e Dytë Botërore, një anije luftarake ruse shkatërrohet në Ukrainë.

Lexo po ashtu:  Vuçiq kushtëzon BE-në, Asociacioni të formohet me kompetenca ekzekutive jo si OJQ
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!