Ministria e Punëve të Jashtme në dakordim me Presidencën e Kosovës ka shkarkuar 13 ambasadorë. Tashmë dekretet për shkarkimet e ambasadorëve të Kosovës nëpër botë janë nënshkruar nga Presidentja Vjosa Osmani.

Ministrja Donika Gërvalla ka inicuar shkarkimin e 13 ambasadorëve të Kosovës.

“Janë 13 ambasadorë që janë shkarku me kërkesën e Ministres Gërvalla. I ka nënshkruar dekretet Presidentja Osmani”.

Ju pëlqen!

Tashmë është bërë publike që Presidentja Vjosa Osmani ka liruar nga detyra Ambasadorin e Misionit Diplomatik të Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj.

Lexo po ashtu:  Shkencëtarët izraelitë: Vaksina kundër koronavirusit brenda disa javësh
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!