Një video, e verifikuar nga BBC, tregon një grup ushtarësh patriotë ukrainas që fshihen pas një muri, ndërsa njëri lëshon raketa.

Që nga viti 2019, ushtarëve rusë u është ndaluar përdorimi i telefonave gjatë detyrës, pasi përdorimi i tyre në rrjetet sociale ngriti çështje të sigurisë kombëtare.

Por ndërsa luftimet vazhdojnë, imazhet e shpërndara nga forcat ukrainase na japin një pamje të asaj që po ndodh në terren.

Lexo po ashtu:  Çfarë tha Rama sot në forumin ekonomik të Delphi?: "Është e vërtet që minoritarët kanë problem me të drejtat e pronës? Po! Por janë vetëm ata që kanë probleme me të drejtat e pronës? Jo!"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!