Prezantimi zyrtar i kësaj makine, duket të ndodhë shumë shpejtë

Në mënyrë që të arrijë sa më mirë në tregun e makinave SUV, Porsche po e zgjeron linjën e Cayenne, në mënyrë që të jetë në gjendje të rivalizojë me BMW X6 dhe Mercedes GLE Coupe.

Deri më tani, është parë versioni Coupe GTS, duke u testuar me shtresa të mëdha kamuflazhi në Nurburgring të Gjermanisë.

Ju pëlqen!

Megjithëse nuk pritej, janë shfaqur shumë më herët disa imazhe të rrjedhura, që e tregojnë nga afër dhe pa asnjë shtresë kamuflazh këtë makinë të re.

Krahas imazheve të shpërndara, në llogarinë e Instagramit është treguar se shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë, mund ta arrijë për 4.5 sekonda, ndërsa ka shpejtësi maksimale deri në 270 kilometra në orë.

Vërtetësia e këtyre të dhënave edhe nuk është bërë e ditur, por nëse del të jetë e vërtetë, Porsche Cayenne Coupe GTS, do të jetë çmim fillestar duke filluar nga 114 mijë euro.

Lexo po ashtu:  Pas WhatsApp, bien Facebook dhe Instagram
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!