Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 153 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Kosovë.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, përmes një konference për media.

“Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 153 pacientë, numri total i të shëruarve ka arritur në 4 mijë e 27 pacientë”, ka thënë Ramadani.

Lexo po ashtu:  Parlamenti letonez deklaron Rusinë si shtet që sponsorizon terrorizmin
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!