A ka gjë më të bezdisshme sesa njerëzit manipulues që e duan viktimizimin? Mos u mashtroni. Çdo “viktimë” është gjithashtu një manipulator. Zakonisht prek zemrën tënde dhe dëshiron që të ndjesh keqardhje dhe dhembshuri. Gjeni se cilat janë tre shenjat e zodiakut që më së shumti e bëjnë viktimën:

Gaforrja: ekspertë në viktimizim

Gaforret, pa dyshim, janë më me përvojë në viktimizim. Nëse ke nënë një Gaforre, e di mirë për se po flasim. Ata janë të aftë për gjithçka për të marrë atë që duan nga ju. Jini të vetëdijshëm, sepse ata e dinë se si t’i trajtojnë situatat shumë mirë kështu që ju do të vdisni nga keqardhja e tyre.

Ju pëlqen!

Akrepi: të paskrupullt

Akrepët janë dinakë, dhe kur vendosni të bëheni viktimë, duhet të përgatiteni më mirë. Ata do të përdorin çfarëdo arme që kanë, sepse nuk kanë shumë skrupuj. Ata përdorin nënën, babanë, djalin, çdo gjë dhe çdokënd që është i nevojshëm për t’ju bërë të ndiheni keq për ta.

Lexo po ashtu:  E vërteton shkenca: Bletët, pos që na dhurojnë shumë ushqime dhe barëra, ato mund të nuhasin bombat!

Peshqit: e besojnë se janë viktima

Peshqit shpesh jetojnë në këtë rol, sepse sakrifica është një nga sloganet e tyre të jetës. Ndonjëherë ata nuk e kuptojnë, por shumë prej tyre jetojnë këtë personazh në jetën reale. E gjithë kujdesja është e vogël, e gjithë vëmendja është e vogël kur vjen puna te viktimizimi. Ata e mishërojnë këtë rol aq mirë, sa besojnë se janë viktima në pothuajse çdo situatë.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!