Të shtunën, Muzeu Ajror i Palm Springs festoi ardhjen e një Stealth Fighter F-117, i cili do të vendoset në muze për një kohë të pacaktuar.

Ngjarja e së shtunës priti një 117 njerëz simbolikë, të gjithë blenë bileta me çmim 117 dollarë.

Avioni ishte përdorur më parë në Kosovë, Luftën e Gjirit dhe vende të tjera.

Ju pëlqen!

Ai do të mirëpritet në koleksionin e përhershëm të muzeut, por së pari do të kalojë një periudhë restaurimi.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!